107,6 FM

Sanepid szuka osób, które 28 lipca były w Energylandii

Komunikat w tej sprawie wydał Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Oświęcimiu.

W ogłoszeniu czytamy, że osoby, które przebywały w parku rozrywki "Energylandia" w Zatorze 28 lipca i u których wystąpią objawy chorobowe związane z zakażeniem COVID-19, powinny się skontaktować telefonicznie z najbliższą powiatową stacją sanepidu.

Infolinia działa pod numerem +48 222 500 115.

Z powodu dużej liczby potwierdzonych zakażeń, powiat oświęcimski znalazł się w "żółtej strefie", czyli wśród powiatów, w których od 7 sierpnia będą obowiązywały dodatkowe obostrzenia.

Na imprezach takich jak targi, wystawy czy kongresy będzie tam obowiązywał limit jednej osoby na 4 mkw. W spotkaniach rodzinnych - np. weselach - będzie mogło brać udział maksymalnie sto osób.

W wesołych miasteczkach, parkach rozrywki i parkach rekreacyjnych liczba osób korzystających nie będzie mogła być większa niż osoba na 5 mkw powierzchni parku, bez uwzględnienia parkingów. Wcześniej była to 1 os. na 10 mkw.

W piątek przed południem biuro wojewody małopolskiego przekazało informację o potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u kolejnych 144 osób w Małopolsce. To 63 kobiety i 81 mężczyzn, w wieku od 2 do 92 lat.

Poinformowano także o śmierci 3 osób - kobiety i dwóch mężczyzn w wieku od 84 do 92 lat, z powiatu bocheńskiego, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

"Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 79" - poinformowało biuro wojewody.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama