107,6 FM

Brazylia: Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa zbliża się do 3 milionów

Jak podało w piątek ministerstwo zdrowia od początku epidemii potwierdzono 2 962 442 przypadki koronawirusa. Podczas ostatniej doby oficjalna liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wzrosła do 99 572.

W dobowym raporcie ministerstwo zdrowia odnotowało 50 230 nowych przypadków koronawirusa i 1079 zgonów na COVID-19.

Po Stanach Zjednoczonych Brazylia jest krajem najpoważniej dotkniętym skutkami epidemii koronawirusa. Mimo zapewnień ekspertów rządowych, że w sierpniu kraj będzie już miał najgorsze za sobą, liczba zakażeń w Brazylii wciąż utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Nie można przy tym wykluczyć, iż ich rzeczywista liczba jest czterokrotnie wyższa. Trudno to jednak zweryfikować, bo przeprowadza się tam zbyt mało testów na obecność SARS-CoV-2.

Brazylijskie władze stoją na stanowisku, że dopiero szczepionka byłaby skutecznym narzędziem w walce z koronawirusem. W czwartek prezydent Brazylii Jair Bolsonaro wydał dekret, zgodnie z którym kraj przeznaczy 1,9 mld reali (1,3 mld zł) na zakup szczepionki, nad którą pracuje laboratorium AstraZeneca PLC przy udziale naukowców z Uniwersytetu Oksfordzkiego.

P.o. ministra zdrowia Eduardo Pazuello ocenił w czwartek, że szczepionka ta stwarza największe szanse na pokonanie epidemiiw tym kraju. Brazylia byłaby też zainteresowania uruchomieniem miejscowej produkcji szczepionki - podkreślił Pazuello.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama