107,6 FM

Modlitwa za poszkodowanych w Libanie i w Czechach

Metropolita katowicki celebrował Mszę św. w katowickiej katedrze Chrystusa Króla za ofiary wybuchu w Bejrucie i pożaru w Bohuminie.

W nawiązaniu do apelu abp Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego KEP, zachęcającego, aby niedzielę 16 sierpnia uczynić dniem modlitewnej solidarności z Libanem, a zwłaszcza z mieszkańcami Bejrutu, którzy ucierpieli na skutek eksplozji składowanych w tamtejszym porcie materiałów wybuchowych, abp Wiktor Skworc już w niedzielę 9 sierpnia przewodniczył Eucharystii w intencji ofiar wybuchu, wszystkich rannych.

– Skala tragedii jest naprawdę ogromna. Poszkodowani potrzebują naszego duchowego i materialnego wsparcia. Prośmy także o pokój dla mieszkańców tego tak bardzo doświadczanego kraju - powiedział abp Skworc.

Wyraził wdzięczność polskim strażakom i medykom, i tym wszystkim, którzy w geście solidarności udali się do Bejrutu, aby pomagać w opanowaniu tej nadzwyczajnej i tragicznej w skutkach sytuacji. Abp Skworc zapewnił, że Caritas Archidiecezji Katowickiej włączy się w pomoc udzielaną strukturom pomocowym i instytucjom humanitarnym w Libanie, organizowaną przez Caritas Polska. - Solidarność z najbardziej potrzebującymi to konkretna forma realizowania chrześcijańskiego przykazania miłości bliźniego - podkreślił metropolita katowicki.

Podczas Mszy św. modlono się także za ofiary pożaru bloku mieszkalnego w czeskim Bohuminie, w którym zginęło 11 osób. Do pożaru doszło w sobotę wieczorem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy