107,6 FM

Tomasz Bujok: Po wprowadzeniu bonu turystycznego rozdzwoniły się telefony

- Końcówka lipca i sierpień są całkiem przyzwoite - powiedział w Radiu eM Tomasz Bujok, pytany o liczbę turystów odwiedzających Wisłę w trakcie pandemii. Burmistrz Wisły zauważył też wzmożone zainteresowanie gości bezpośrednio po wprowadzeniu bonu turystycznego.

Tomasz Bujok: Po wprowadzeniu bonu turystycznego rozdzwoniły się telefony
Radio eM

Gość Radia eM potwierdził, że tą inicjatywą bardzo zainteresowani są lokalni przedsiębiorcy. Obecnie udział w rządowym projekcie zgłosiło już 135 wiślańskich podmiotów, co jest znacznie wyższą liczbą niż w Ustroniu czy w Szczyrku (stan na 10 sierpnia).

Burmistrz wskazał, że w związku ze wprowadzeniem przez Ministerstwo Zdrowia tzw. żółtej strefy również Wisła musi się stosować do pandemicznych obostrzeń. - Rezygnujemy z wydarzeń w amfiteatrze, by dostosować się do wszelkich przepisów prawnych. Wydarzenia przenosimy na mniejsze formy uliczne, formy skupiające mniejszą liczbę uczestników - przyznał T. Bujok, który zapewnił jednak, że w drugiej części lata i w okresie jesiennym w jego miejscowości będzie się działo sporo.

Pytany o kwestię utrudnień w dojeździe do Wisły, zaznaczył, że inwestycja została wykonana już w połowie. Nie ma opóźnień w stosunku do deklarowanej przez Zarząd Dróg Wojewódzkich daty zakończenia prac. To 15 października 2021 roku. W ocenie gościa Radia eM remont był konieczny po to, by później móc cieszyć się z wyglądu drogi i komfortu jazdy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.