107,6 FM

Figura Chrystusa w Rio znów dostępna dla turystów

Górująca nad Rio de Janeiro słynna figura Chrystusa Odkupiciela, po pięciomiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, została w sobotę ponownie udostępniona turystom z całego świata.

"Ponowne otwarcie figury Chrystusa jest symbolem ponownego otwarcia Brazylii dla turystyki" - oświadczył minister ds. środowiska Ricardo Salles podczas uroczystości otwarcia monumentu.

Odwiedzający monument muszą nosić maseczki i utrzymywać dystans co najmniej 2 metrów między sobą. Zabronione jest oddalanie się od pomnika w celu znalezienia najlepszego miejsca dla wykonania zdjęcia.

Figura Chrystusa z rozłożonymi ramionami znajduje się na szczycie stromej góry Corcovado o wysokości 710 metrów nad poziomem morza. Rozciąga się stamtąd wspaniały widok na miasto i morze.

Monument został zamknięty dla zwiedzających w marcu kiedy wprowadzono obostrzenia w związku z rozszerzaniem się pandemii.

W sobotę ponownie otwarto również ponownie inne atrakcje turystyczne Rio, takie jak akwarium AquaRio i góra Pao d'A'ucar, z której również rozciąga się panoramiczny widok na miasto.

W stanie Rio liczącym 17 mln mieszkańców, zarejestrowano najwięcej w całej Brazylii przypadków zgonów na koronawirusa - 14 500 i ponad 190 000 infekcji.

Od początku pandemii na Covid-19 zmarły w Brazylii, według danych oficjalnych, 107 232 osoby a liczba potwierdzonych przypadków infekcji wzrosła do 3 317 096.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama