107,6 FM

Grzegorz Wnętrzak: pomysł powrotu woj. bielskiego na pewno spotkałby się z entuzjazmem

- Pomysł powrotu woj. bielskiego na pewno spotkałby się z ogromnym entuzjazmem mieszkańców Bielska-Białej, Żywca i wielu innych ośrodków - mówił w Radiu eM Grzegorz Wnętrzak ze Stowarzyszenia "Beskidzki Dom".

Grzegorz Wnętrzak: pomysł powrotu woj. bielskiego na pewno spotkałby się z entuzjazmem   facebook / Stowarzyszenie Beskidzki Dom

Stowarzyszenie "Beskidzki Dom" zaapelowało do beskidzkich parlamentarzystów o działania na rzecz zmian administracyjnych. - Są organizacje, które od dawna popierają pomysły, o których mówimy - powiedział Grzegorz Wnętrzak.

Obecnie Stowarzyszenie proponuje trzy możliwości. Pierwszą jest powołanie województwa bielskiego, w razie gdyby przywróconych zostało 49 województw. Jeśli nie doszłoby do zmian administracyjnych, Stowarzyszenie postuluje zmianę nazwy obecnego woj. śląskiego na śląsko-małopolskie. Z kolei gdyby doszło do zmiany granic województw, ziemie historycznej Małopolski (powiat żywiecki, część powiatu bielskiego, wraz z miastem Bielsko-Biała) powinny zostać włączone do woj. małopolskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..