107,6 FM

Archidiecezja. Dni Formacyjne Księży Dziekanów

W tym roku ze względu na zagrożenie epidemiczne spotkanie odbyło się na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

W latach ubiegłych dziekani gromadzili się w Ośrodku Spotkań i Formacji w Brennej.

Oprócz stałych elementów programu, czyli wprowadzenia do nowego programu duszpasterskiego oraz przedstawienia bieżących spraw archidiecezji, głównym tematem była analiza sytuacji duszpasterskiej w dobie Covid-19. Nie zabrakło pracy w grupach i wspólnego dzielenia się doświadczeniem ostatnich.

W spotkaniu uczestniczyli także abp Wiktor Skworc, biskupi pomocnicy Marek, Adam i Grzegorz, dyrektorzy i pracownicy poszczególnych wydziałów Kurii Metropolitalnej i instytucji archidiecezjalnych.

- Jak podkreślali księża dziekani, zaistniała sytuacja wskazała na konieczność przebudowy naszego dotychczasowego działania. Wymusiła nagłą potrzebę przejścia od duszpasterstwa o charakterze masowym do duszpasterstwa naznaczonego przede wszystkim kontaktem i pracą z konkretnym człowiekiem, rodziną, chociażby w ramach przygotowania dzieci do przyjęcia pierwszej Komunii św. Większość wiernych przyjęła ze zrozumieniem zalecenia Księdza Arcybiskupa, sanitarne obostrzenia i limity osób w kościołach, konieczność przeżywania Wielkanocy w domach rodzinnych, a także niedzieli bez możliwości osobistego uczestniczenia w Eucharystii. Należy jednak zaznaczyć, że czas pandemii wskazał na mocne i słabe strony domowego Kościoła, jakim jest każda chrześcijańska rodzina - powiedział w rozmowie z Gościem Katowickim ks. Roman Chromy – dyrektor Wydziału Duszpasterskiego katowickiej Kurii.

Archidiecezja. Dni Formacyjne Księży Dziekanów   Abp Wiktor Skworc i ks. Roman Chromy. ks. Tomasz Wojtal / Foto Gość

Więcej w numerze 36 "Gościa Katowickiego"

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama