107,6 FM

Śląskie. Alert najwyższego stopnia. IMGW ostrzega przed burzami z gradem, "możliwa trąba powietrzna"

Ostrzeżenia III stopnia przed burzami z gradem wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Silny wiatr i możliwość wystąpienia trąby powietrznej przewiduje się również w woj. śląskim.

Komunikat IMGW informuje o tym, że na południu oraz w centrum Polski powinniśmy spodziewać się silnych porywów wiatru - miejscami do 120 km/h. Możliwe jest też wystąpienie trąby powietrznej, oraz opadów gradu do 5 cm.

Burze mogą nawiedzić region w godzinach popołudniowych. Burze z gradem z 80% prawdopodobieństwem przewidywane są w województwie śląskim dziś (30.08.2020) od godz. 17.00. To ostrzeżenia III stopnia widoczne na mapie obok (kolor czerwony). Obejmują obszar od Częstochowy, przez Bytom, Katowice, Rybnik, aż do Jastrzębia-Zdroju.

Śląskie. Alert najwyższego stopnia. IMGW ostrzega przed burzami z gradem, "możliwa trąba powietrzna"   Burza z piorunami Pixabay

Ostrzeżenia II stopnia, z mniejszym prawdopodobieństwem, przewiduje się m.in. dla powiatów: będzińskiego, zawierciańskiego, pszczyńskiego oraz bielskiego. Tam jednak też mogą wystąpić burze z gradem i ulewne deszcze.

Według ostrzeżeń IMGW należy też spodziewać się deszczu do 40 mm. Jest też wydane ostrzeżenie hydrologiczne 1 stopnia na gwałtowne wzrosty stanów wody w woj. świętokrzyskim, małopolskim i śląskim.

 

 
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy