107,6 FM

Urszula Bauer: Trzeba uczyć młodzież przestrzegania norm społecznych

Trzeba uczyć młodzież przestrzegania norm społecznych – powiedziała w Radiu eM Urszula Bauer, Śląski Kurator Oświaty, odnosząc się do konieczności przestrzegania w szkołach rygorów sanitarnych.

Urszula Bauer: Trzeba uczyć młodzież przestrzegania norm społecznych (1.09.2020)
Radio eM

Urszula Bauer potwierdziła, że dziś (1.09) wszystkie szkoły w woj. śląskim, z kilkoma tylko wyjątkami, rozpoczynają naukę stacjonarną. Jak przekonywała, nie powinniśmy obawiać się wzrostu liczby zakażeń w szkołach, ponieważ już pod koniec poprzedniego roku szkolnego funkcjonowały żłobki i przedszkola i nie doszło tam do wzmożenia epidemii. Prawie we wszystkich krajach Unii Europejskiej transmisja pozioma wśród dzieci jest dużo mniejsza niż wśród dorosłych – powiedziała.

Goszcząca w „Rozmowie poranka” Urszula Bauer podkreśliła, że dyrekcje szkół z dużym zaangażowaniem przygotowały regulaminy, które będą obowiązywać w związku z pandemią. Teraz w rękach nauczycieli jest wyjaśnienie tych regulaminów uczniom. Przestrzegła jednocześnie przed niefrasobliwością, czyli zbyt wylewnym witaniem się po wakacjach, podając przykład szkoły podstawowej w Rudzie Śląskiej, gdzie całe grono przebywa na kwarantannie.

Odnosząc się do doświadczeń zdalnej nauki w poprzednim roku szkolnym, pani kurator zaznaczyła, że nadzór pedagogiczny będzie pilnował realizacji programu, aby nie dochodziło do sytuacji, na które skarżyli się niekiedy rodzice uczniów, gdy zajęcia zdalne nie były należycie realizowane. Dodała, że został opracowany podręcznik, który zawiera dobre praktyki dotyczące funkcjonowania szkół w trybie zdalnym.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..