107,6 FM

Abp Skworc do ministrantów: Służycie Wielkiej Tajemnicy Wiary!

Służycie Wielkiej Tajemnicy Wiary! - abp Wiktor Skworc przypomniał ministrantom archidiecezji katowickiej. Hierarcha skierował do tej społeczności list z okazji nowego roku szkolnego i formacyjnego. Zapewnił ich o modlitwie i zezwolił na posługę podczas mszy św.

W liście metropolita katowicki pozdrawia serdecznie i zapewnia ministrantów o modlitwie w ich intencji. Przypomina też, że od marca tego roku przeżywamy skomplikowaną sytuację związaną z pandemią. - Pierwszy raz w życiu musiałem podjąć trudne, a zarazem bardzo ważne decyzje. Jedną z nich było czasowe zawieszenie Waszej posługi przy ołtarzu - pisze abp Skworc. Zaznacza, że obawiał się o ministrantów, o ich zdrowie, a także o bliskich.

Metropolita katowicki nie ukrywa, że docierające wtedy do Duszpasterstwa Ministrantów telefony, listy, e-maile były wzruszające, bo prosiły one o przywrócenie posługi. - Wielu z Was opisywało „duchowy głód” uczestnictwa we Mszy świętej i możliwości służenia Panu Bogu. Dobrze, że brakowało Wam Eucharystii i służby przy ołtarzu. To dobrze świadczy o Was i Waszej „temperaturze wiary” - pisze arcybiskup.

Wskazuje, że wielu chłopców pełniło posługę ministrancką w swoich „domowych kaplicach” podczas transmisji mszy świętej. - Dzisiaj możliwa jest już Wasza posługa - informuje arcybiskup zezwalając na obecność ministrantów przy ołtarzu w kościołach archidiecezji.  W liście dziękuje za zaangażowanie w służbę: za gorliwość, dyspozycyjność i troskę o piękno liturgii. Podziękowania składa też księżom opiekunom, ceremoniarzom, animatorom, lektorom i wszystkim ministrantom młodszym i starszym, a także rodzicom.

- Staracie się być prawdziwymi świadkami i przyjaciółmi Jezusa i Jego Kościoła! - zachęca ministrantów. Przywołuje też świętych patronów ministrantów–Tarsycjusza, Dominika Savio, Stanisława Kostki czy Józefa Sancheza del Rio.

- Pamiętajcie, że służycie Wielkiej Tajemnicy Wiary. Służycie Jezusowi Chrystusowi, który obiecał:„A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” - przypomina hierarcha podkreślając, że brakuje mu spotkań ze społecznością ministrantów. Przywołuje też pamięcią jedno z takich spotkań.

- Stałem zawsze blisko ołtarza, a ten kto stoi blisko, słyszy Tego, który mówi. Ponieważ stałem blisko Pana Jezusa, usłyszałem to, co On mówi do mnie - wyjaśniał drogę swojego powołania kapłańskiego.  W nowym roku szkolnym, katechetycznym i formacyjnym zachęcił młodych do wsłuchiwania się w głos Pana Jezusa.

- Módlcie się nieustannie o dobre rozeznanie drogi życiowej, módlcie się za naszych kleryków, diakonów i o świętych kapłanów. W Waszej modlitwie pamiętajcie proszę również o mnie i o księżach biskupach Marku, Adamie i Grzegorzu - prosił ministrantów metropolita katowicki.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama