107,6 FM

27.08.2020 | Czy straszyć Apokalipsą?

-"Prawdziwa miłość usuwa lęk, ponieważ lęk kojarzy się z karą" - cytuje św. Jana siostra Joanna Nowińska odpowiadając na moje pytanie, czy można straszyć karą boską. Dziś rozmawiamy o tym, jak rozumieć często przerażające obrazy zawarte w Apokalipsie Świętego Jana.

dr hab. s. Joanna Nowińska   dr hab. s. Joanna Nowińska

-Od ponad 20 lat zajmuję się Apokalipsą, zarówno doktorat, jaki i habilitacja związane są z tą księgą. Jak dobrze zrozumieć Apokalipsę? Przeczytać cała Biblię - mówi siostra Joanna. Podaje też kilka wskazówek jak czytać. Po pierwsze używajmy zwykłego mózgu - to utkana obrazami!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Poniedziałek-Piątek, 21.00 - Boski wieczór

Poniedziałek-Piątek, 21.00 - Boski wieczór  

Lato to dla wielu czas nie tylko odpoczynku, ale i duchowych poszukiwań. W wakacyjne wieczory nasi goście - zakonnicy i świeccy - opowiedzą o swoich ścieżkach duchowych. Zaprezentują bogactwo duchowości obecnych w Kościele katolickim, oraz podzielą się tym jak odkrywają Boga w Biblii i jak Słowo Boże inspiruje ich na co dzień. Boski wieczór codziennie latem w Radiu eM. Od poniedziałku do piątku o godz. 21.00 zapraszają na zmianę Aneta Kuberska-Bębas i Dominika Szczawińska.

Programy