107,6 FM

Tomasz Zjawiony: Jutro, które nas zastanie, wcale nie musi być takie złe

Jutro, które nas zastanie, wcale nie musi być takie złe - tak o sytuacji gospodarczej mówił w Radiu eM Tomasz Zjawiony, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Tomasz Zjawiony: Jutro, które nas zastanie, wcale nie musi być takie złe
Radio eM

Prezes RIG dobrze ocenił pomoc, jaką dla biznesu były tarcze rządowe (zwłaszcza 3.0) oraz regionalna, przygotowana przez Urząd Marszałkowski woj. śląskiego. Z zadowoleniem skonstatował, że pod naciskiem środowisk biznesowych, w tym śląskiej Regionalnej Izby Gospodarczej, rząd z czasem zwiększył poziom pomocy.

Tomasz Zjawiony zwrócił uwagę, że efekty problemów, które dotknęły firmy, pojawią się dopiero za kilka miesięcy. Natomiast już teraz widać, że także w naszym regionie bardzo ucierpiały branże turystyczna i konferencyjna. Powiedział jednak, że jest optymistą.

Odnosząc się do trwających debat nad przyszłością branży górniczej, gość „Rozmowy poranka” Radia eM zaznaczył, że nie należy wygłaszać pochopnych deklaracji o likwidacji kopalń, ponieważ wymaga to bardzo wnikliwej analizy sytuacji rynkowej. Jak wyjaśnił, często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele firm funkcjonuje w otoczeniu górnictwa. Jako przykład podał wodociągi, które dostarczają kopalniom wielką ilość wody.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..