107,6 FM

04.09.2020 | Przemoc w rodzinie. Jak skorzystać z pomocy?

O przemocy rodzinnej i sposobach wsparcia dla osób jej doświadczających rozmawiamy w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Bytomiu.

Anna Wierzowiecka, pracownik socjalny Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Bytomiu oraz Marta Szmelcer, kierownik tego Ośrodka, o definicji przemocy w rodzinie i osobach, które mogą jej doświadczać:

Z pomocy jakich instytucji może skorzystać osoba doświadczająca przemocy w rodzinie? Na to pytanie odpowiada Anna Wierzowiecka, pracownik socjalny Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Bytomiu oraz Marta Szmelcer, kierownik tego Ośrodka:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Żyjemy w państwie prawa

Zapraszamy do wysłuchania audycji "Żyjemy w państwie prawa". Rozmawiamy w nich z ekspertami na temat tego, jak i gdzie szukać pomocy, kiedy stajemy się ofiarami przestępstwa, jak działać, kiedy jesteśmy świadkami przestępstwa, gdzie szukać pomocy. Mówimy też, jak działa w Polsce system sprawiedliwości, jak jest reformowany, przedstawiamy zasady działania Funduszu Sprawiedliwości. Audycje na antenie Radia eM Katowice w każdy poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.50, powtórki o godz. 22.50. Audycja realizowana jest we współpracy z Funduszem Sprawiedliwości.