107,6 FM

MEN: 45 placówek oświatowych pracuje w trybie zdalnym, 35 w mieszanym

Na ponad 48,5 tys. szkół i przedszkoli w trybie zdalnym pracuje 45 placówek, a 35 w trybie mieszanym - podał w poniedziałek po południu w komunikacie na MEN na podstawie danych otrzymanych od kuratorów oświaty, przekazanych przez dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych.

Jak zaznaczono tabelach, które są załącznikami do komunikatu, są to dane z poniedziałku 7 września z godziny 14.30.

We wtorek 1 września rozpoczął się rok szkolny 2020/2021, w którym szkoły wróciły do stacjonarnego nauczania. Obowiązują w nich wytyczne sanitarne.

W razie wystąpienia w szkole zakażenia koronawirusem szkoły na wniosek dyrektora, w porozumieniu z organami prowadzącymi i przy pozytywnej opinii inspektora sanitarnego, mogą na czas określony przejść na system mieszany (łączący kształcenie stacjonarne i kształcenie na odległość), bądź całkowicie na nauczanie zdalne.

"Funkcjonowanie szkół i placówek oświatowych - stan na 4 września: tryb stacjonarny - 48 461 przedszkoli, szkół i placówek oświatowych, pracujących w tradycyjny sposób (99,84 proc.); tryb mieszany - 35 placówek (tj. 0,07 proc. wszystkich); tryb zdalny - 45 przypadków w skali całego kraju (tj. 0,09 proc. wszystkich)" - czytamy w komunikacie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Poinformowano, że dane te dotyczą szkół i placówek, w których powiatowa inspekcja sanitarna - po szczegółowym przeanalizowaniu sytuacji - wydała pozytywną zgodę na pracę szkoły w innym, niż stacjonarny tryb nauki. "Będziemy monitorować sytuację w szkołach i placówkach. Bezpieczeństwo uczniów, rodziców, dyrektorów szkół i nauczycieli jest dla nas najważniejsze" - zapewniono w komunikacie.

Wcześniej w poniedziałek na konferencji prasowej w Białymstoku minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski podał informacje o pracy placówek oświatowych według stanu na 7 września z godzin porannych. Poinformował, że w całym kraju na ponad 48,5 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w całym kraju w trybie zdalnym pracują 44 placówki, a 33 w trybie mieszanym.

W piątek MEN podało, że w trybie zdalnym pracują 54 placówki, a 22 w trybie zdalnym.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama