107,6 FM

W KPRM spotkanie premiera ze Swiatłaną Cichanouską

W środę rano liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska przyjechała do kancelarii premiera na spotkanie z szefem rządu Mateuszem Morawieckim. Głównymi tematami rozmów będzie sytuacja na Białorusi, uwolnienie więźniów politycznych i wspieranie społeczeństwa obywatelskiego.

Po spotkaniu premier wraz z Cichanouska udadzą się do Domu Białoruskiego, gdzie spotkają z mniejszością białoruską w Polsce; zaplanowano tam m.in. wystąpienie szefa rządu.

Oprócz wizyty w siedzibie polskiego rządu Cichanouska wraz z premierem pojawi się na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie przed godz. 11 wygłosi wykład.

W środę Cichanouska ma spotkać się także z szefem NSZZ "Solidarność" Piotrem Dudą. W czwartek natomiast ma wziąć udział w Forum Gospodarczym 2020 w Karpaczu i spotkać się z liderem PO Borysem Budką.

Cichanouska według oficjalnych wyników przegrała wybory prezydenckie z 9 sierpnia, zdobywając zaledwie 10,1 proc. głosów. Według Centralnej Komisji Wyborczej prezydent Alaksandr Łukaszenka zdobył 80,1 proc. głosów. Od 9 sierpnia trwają protesty Białorusinów, którzy uważają, że wybory zostały sfałszowane. Cichanouska przebywa na Litwie. Do wyjazdu została najprawdopodobniej nakłoniona przez władze białoruskie.

« 1 »
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama