107,6 FM

Czy opłaca się być lojalnym dla swojego banku?

Co cenisz w bliskich Ci osobach? Szczerość, prawdomówność, uczciwość i lojalność? Te cechy są „na wagę złota”! Ludzi o takim charakterze chętnie się docenia i wyróżnia na tle innych. Dlatego jesteś wiernym klientem swojego banku i masz nadzieję, że instytucja doceni Twoją lojalność oraz zapewni Ci atrakcyjne bonusy, promocje lub oferty. Czy na pewno? Sprawdź, czy bycie wiernym użytkownikiem jest opłacalne.

Obecnie rynek bankowy jest przesycony różnorodnymi ofertami. Jednak wystarczy tylko pobieżna analiza propozycji, aby dowiedzieć się, że są one skierowane tylko do… nowych klientów. A co z tymi stałymi? Czy przechowywanie pieniędzy tylko w jednej instytucji jest rozsądne i opłacalne?

Zalety stałego konta w banku

Bycie lojalnym wobec jednej instytucji bankowej ma swoje zalety. Po kilku latach można się przyzwyczaić do interfejsu użytkownika w systemie online. Ponadto numer konta jest podany w dokumentach firm i do instytucji państwowych. Do tego można liczyć na przewidywalne koszty związane z prowadzeniem konta.

Dodatkowo, jeśli zdecydujesz się na kredyt w swoim banku, możesz liczyć na oferty specjalnie przygotowane z myślą o stałych klientach i ograniczenie formalności do minimum. Dzięki newsletterowi jesteś też na bieżąco z promocjami i ofertami, więc od czasu do czasu uda Ci się zarobić dodatkową ilość pieniędzy. W efekcie jesteś zadowolony i wydaje Ci się, że nie potrzebujesz zmiany.

Zmiana banku – czy warto?

Przypadkiem zauważyłeś ciekawą ofertę swojego banku i zwróciłeś uwagę na jej atrakcyjne warunki, jednak po zagłębieniu się w szczegóły dowiedziałeś się, że to propozycja tylko dla nowych klientów? To nic nowego. Banki każdego dnia starają się przyciągnąć jak największą liczbę osób. Dlatego kuszą promocjami, krótkoterminowymi lokatami czy obniżkami kosztów prowadzenia rachunku. Takie działania mają sprawić, że coraz więcej osób zostanie właścicielami konta osobistego w danej instytucji.

Dlatego nowi klienci mogą często liczyć na:

  • brak płatności za karty, przelewy, wypłaty z bankomatów i prowadzenie konta,
  • atrakcyjne promocje, jak np. zwrot gotówki za spełnienie kilku wytycznych,
  • wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym.

Im użytkowników osób korzysta z oferty danego banku, tym więcej pieniędzy on zarabia, więc rachunek jest dość prosty.

Gdzie znaleźć dobre konto bankowe?

Poszukiwania idealnego rachunku bankowego warto rozpocząć od sprawdzenia serwisu, gdzie umieszczono ranking kont osobistych. W zestawieniu znalazło się kilkanaście aktualnych i najnowszych propozycji instytucji wraz ze wszystkimi szczegółami, takimi jak opłata za prowadzenie konta, kartę, płatności bezgotówkowe, przelewy czy wypłaty z bankomatów. Dodatkowo do każdej propozycji dołączono informacje o promocji, w ramach której można zarobić nawet kilkaset złotych – wystarczy tylko zrealizować tylko kilka niezbędnych wymagań, jak np. przelew czy płatności kartą.

Ze względu na niskie koszty prowadzenia konta oraz premie niedostępne dla stałych klientów warto rozważyć regularną zmianę konta bankowego.

Częsta zmiana konta a zdolność kredytowa

W opinii publicznej panuje przekonanie o tym, że częsta zmiana konta bankowego obniża zdolność kredytową. Nic bardziej mylnego. Podczas jej obliczania brana jest pod uwagę przede wszystkim sytuacja finansowa klienta. Więcej informacji na ten temat, znajdziesz pod adresem https://finanse.rankomat.pl/poradniki/13-sposobow-zdolnosc-kredytowa/.

Jednak gdy masz konto w banku, w którym chcesz zaciągnąć kredyt, możesz liczyć na bardziej przychylne rozpatrzenie wniosku. Prawdopodobnie ominie Cię także składanie oświadczeń o osiąganych dochodach i wydatkach, ze względu na to, że bank ma dostęp do takich danych, co znacznie skróci okres oczekiwania na decyzję.

Sprawdzaj, porównuj i zmieniaj konta, kiedy tylko trafi Ci się dobra okazja. Nie zwlekaj, bo najlepsze propozycje Cię ominą!

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama