107,6 FM

11.09.2020 | Świadkowie przemocy domowej i podnoszenie świadomości społecznej

Odpowiadamy na pytania jak poszerzać wiedzę na temat przemocy domowej i jak na przypadki przemocy domowej powinni reagować świadkowie takich zdarzeń?

Czy społeczne akcje mające informować o domowej przemocy są skuteczne? Swoimi spostrzeżeniami na ten temat dzielą się Anna Wierzowiecka, pracownik socjalny Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Bytomiu oraz pani Marta Szmelcer, kierownik tego Ośrodka:

Jak na przypadki przemocy w rodzinie powinni reagować świadkowie takich zdarzeń? Odpowiadają panie: Marta Szmelcer, kierownik Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Bytomiu oraz Anna Wierzowiecka, pracownik socjalny tego Ośrodka:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Żyjemy w państwie prawa

Na antenie Radia eM ruszył cykl audycji "Żyjemy w państwie prawa". Rozmawiamy w nich z ekspertami na temat tego, jak i gdzie szukać pomocy, kiedy stajemy się ofiarami przestępstwa, jak działać, kiedy jesteśmy świadkami przestępstwa, gdzie szukać pomocy, do jakich zapukać drzwi. Mówimy też, jak działa w Polsce system sprawiedliwości, jak jest reformowany, po co i dlaczego. Audycje na antenie Radia eM Katowice w tygodniu po godz. 17.00, powtórki po godz. 22.00.
Audycja realizowana jest wspólnie z Funduszem Sprawiedliwości.

 

Programy