107,6 FM

11.09.2020 | Świadkowie przemocy domowej i podnoszenie świadomości społecznej

Odpowiadamy na pytania jak poszerzać wiedzę na temat przemocy domowej i jak na przypadki przemocy domowej powinni reagować świadkowie takich zdarzeń?

Czy społeczne akcje mające informować o domowej przemocy są skuteczne? Swoimi spostrzeżeniami na ten temat dzielą się Anna Wierzowiecka, pracownik socjalny Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Bytomiu oraz pani Marta Szmelcer, kierownik tego Ośrodka:

Jak na przypadki przemocy w rodzinie powinni reagować świadkowie takich zdarzeń? Odpowiadają panie: Marta Szmelcer, kierownik Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Bytomiu oraz Anna Wierzowiecka, pracownik socjalny tego Ośrodka:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Żyjemy w państwie prawa

Zapraszamy do wysłuchania audycji "Żyjemy w państwie prawa". Rozmawiamy w nich z ekspertami na temat tego, jak i gdzie szukać pomocy, kiedy stajemy się ofiarami przestępstwa, jak działać, kiedy jesteśmy świadkami przestępstwa, gdzie szukać pomocy. Mówimy też, jak działa w Polsce system sprawiedliwości, jak jest reformowany, przedstawiamy zasady działania Funduszu Sprawiedliwości. Audycje na antenie Radia eM Katowice w każdy poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.50, powtórki o godz. 22.50. Audycja realizowana jest we współpracy z Funduszem Sprawiedliwości.