107,6 FM

Pomnik poświęcony ofiarom ataków z 11 września uszkodzony kilka dni przed rocznicą

Władze w Lower Makefield w hrabstwie Bucks w stanie Pensylwania prowadzą śledztwo w związku z uszkodzeniem fontanny poświęconej pamięci ofiar ataków z 11 września 2001 r. Fontannę uszkodzono na kilka dni przed 19. rocznicą tragedii - podał w czwartek serwis internetowy "Newsweeka".

Akt wandalizmu odkryto w poniedziałek rano czasu lokalnego. "Wygląda na to, że ktoś wlał do fontanny kilka galonów płynu do mycia naczyń. To utworzyło pianę na całej szerokości fontanny, o wysokości około pięciu stóp" - powiedział w rozmowie z WPVI-TV porucznik Jason Braim z departamentu policji w Lower Makefield.

The Garden of Reflections (Ogród Refleksji) to oficjalny pomnik upamiętniający ofiary 11 września 2001 r. Zawiera wszystkie 2973 nazwiska zabitych, ze szczególnym uwzględnieniem 18 ofiar, które były powiązane z hrabstwem Bucks.

Władze Lower Makefield mają nadzieję, że nagrania z monitoringu pomogą zidentyfikować sprawców i postawić im zarzuty - poinformowała stacja WPVI-TV.

Jak podają lokalne media, w środę fontanna była już sprawna.

To nie pierwszy przypadek uszkodzenia pomnika. Sześć lat temu ekipy sprzątające z miejskiego departamentu parków i rekreacji musiały wyczyścić fontannę po tym, jak została wypełniona mydlinami - poinformował porucznik Braim. (PAP)

kib/ ap/

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama