107,6 FM

Sosnowiec. Węzła na drodze S1 nie będzie w tym roku. "Dochodzi do nerwowych sytuacji, do stłuczek"

W tym roku nie będzie budowy nowego węzła na drodze S1 w Sosnowcu. Inwestycja nie znalazła się w nowym planie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na rok 2020.

W tym roku nie będzie budowy nowego węzła na drodze S1 w Sosnowcu. Inwestycja nie znalazła się w nowym, zaktualizowanym planie inwestycyjnym Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Sosnowieccy urzędnicy podkreślają, że miasto rozpoczęło starania o budowę węzła Klimontów szesnaście lat temu.

- To ważna inwestycja dla mieszkańców -podkreśla Łukasz Krawiec, radny rady miasta:

Przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zapowiadają, że węzeł zostanie wybudowany, ale przetarg ma zostać rozpisany w przyszłym roku. Z  czego wynika opóźnienie? Tłumaczy Marek Prusak, rzecznik katowickiego oddziału instytucji:

- To jest jakaś abstrakcja. Chcemy z budżetu miasta wybudować wart kilkadziesiąt milionów złotych węzeł, a tu co rusz nowe problemy się mnożą. Nikt na całej trasie nie przewidział miejsc odpoczynku dla podróżnych? Nie wierze w to. To kolejna gra na czas – denerwuje się prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

 Przetarg na budowę węzła Klimontów ma zostać ogłoszony  w przyszłym roku. Argumenty Generalnej Dyrekcji nie przekonują władz Sosnowca, które uważają, że sprawa ma charakter polityczny.

Na sosnowieckim odcinku trasy ekspresowej S1 w ciągu ostatnich 18 miesięcy doszło do blisko 200 kolizji i kilkunastu wypadków w których jedna osoba straciła życie a 18 zostało rannych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama