107,6 FM

W Hiszpanii pojawiają się już dekoracje bożonarodzeniowe

Rekordzistami są miasta Vigo i Malaga, gdzie pierwsze świecidełka zawisły na ulicach w połowie sierpnia.

Epidemia koronawirusa, jak twierdzą włodarze kilku hiszpańskich miast, przyspieszyła prace nad bożonarodzeniowymi dekoracjami. Teresa Porras z ratusza w Maladze, twierdzi, że rozpoczęte w połowie sierpnia prace przy ozdabianiu ulic z okazji Bożego Narodzenia mają w tym roku służyć przede wszystkim stymulowaniu popytu osłabionego epidemią.

Także Abel Caballero, burmistrz Vigo, zapewnia, że wczesne przystrojenie ulic na święta Bożego Narodzenia może pomóc lokalnemu handlowi w trudnym czasie epidemii Covid-19. - Chcemy, aby nasze dekoracje stały się najpiękniejszymi na całym świecie z okazji nadchodzących świąt - stwierdził hiszpański samorządowiec.

Wprawdzie władze Vigo nie ujawniły jeszcze pełnej sumy, którą wydadzą w tym roku na ozdobienie ulic i budynków publicznych bożonarodzeniowymi świecidełkami, ale z powodu koronakryzysu dekoracje powinny być skromniejsze niż przed rokiem. Wówczas na ten cel wydano rekordową kwotę ponad 800 tys. euro.

Od kilku lat Vigo jest jednym z pierwszych hiszpańskich miast przystrajających przestrzeń publiczną dekoracjami z okazji Bożego Narodzenia. Zazwyczaj świecidełka pojawiają się tam na ponad 300 z 1700 ulic tego miasta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama