107,6 FM

Daniel Beger: Miasta powinny mieć szpitale branżowe

Miasta powinny mieć szpitale branżowe - taką opinię wyraził prezydent Świętochłowic na antenie Radia eM, opowiadając się za głębokimi zmianami w systemie opieki zdrowotnej.

Daniel Beger: Miasta powinny mieć szpitale branżowe
Radio eM

Daniel Beger odniósł się w ten sposób do zapowiedzi przejęcia szpitali przez administrację państwową. Podkreślił, że w Świętochłowicach w ciągu ostatnich 8 lat wydatki miasta na pokrycie pensji w szpitalu wzrosły o 100% z ok 20 mln zł do ponad 40 mln. Prezydent zaznaczył, że w aglomeracji górnośląskiej jest duże zagęszczenie szpitali, które dysponują podobnymi oddziałami. Tymczasem jego zdaniem w poszczególnych miastach powinny być szpitale branżowe, a pacjenci z łatwością mogą korzystać z placówek w sąsiednich miastach.

Gość "Rozmowy poranka" Radia eM nie zgodził się też z wyliczeniami, według których samorządy zaoszczędziły w okresie pandemii miliony zł na systemie oświaty (m.in. w związku ze wstrzymaniem dowozu uczniów do szkół). Podkreślił, że samorząd Świętochłowic chętni wspiera finansowo szkoły, które jednak muszą wykazywać się kreatywnością, bogatą ofertą dla uczniów.

Prezydent Świętochłowic pozytywnie ocenił porozumienie, które rok temu (30.09.2019) zostało podpisane pomiędzy miastem, Województwem Śląskim i Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Wkrótce spodziewa się pojawienia się w specjalnie przygotowanej strefie inwestycyjnej dużego inwestora.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..