107,6 FM

Bezpieczne wesele, czyli na co zwrócić uwagę wynajmując salę weselną w czasach pandemii?

Organizacja wesela w czasach panującej epidemii COVID-19 stanowi nie lada wyzwanie. Na co zwrócić uwagę wynajmując lokal na wspomnianą uroczystość?

 

Zarówno ślub, jak i towarzyszące mu wesele stanowią jedne z najważniejszych wydarzeń w życiu dosłownie każdego człowieka. Nic zatem dziwnego, że tak wiele młodych par rozpoczyna organizację wspomnianych uroczystości z nawet kilkuletnim wyprzedzeniem. Niestety, nie wszystko da się zaplanować. Istnieją bowiem okoliczności, których wystąpienia nie spodziewalibyśmy się nawet w najśmielszych snach. Tego typu okolicznością jest tegoroczna pandemia zakaźnej choroby COVID-19, określanej potocznie mianem koronawirusa. Wspomniana dolegliwość zbiera swoje żniwo na wszystkich kontynentach (z wyjątkiem Antarktydy). Nic zatem dziwnego, że rządy państw na całym świecie wprowadziły obostrzenia, których celem jest oczywiście przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się zachorowań. No dobrze, ale co z parami, które zaplanowały swój ślub właśnie na rok 2020? Czy możliwa jest organizacja wesela w dobie pandemii? Tak, niemniej jednak należy zachować odpowiednie środki bezpieczeństwa. Na co zatem zwrócić uwagę wynajmując sale weselne Wrocław, Warszawa, a może w innym mieście naszego kraju? Gdzie szukać sal zapewniających bezpieczeństwo w czasach pandemii?

Bezpieczna sala weselna czyli… jaka?

Zgodnie z treścią aktualnie obowiązujących przepisów, ilość gości zaproszonych na wesele nie może przekroczyć liczby 150, natomiast odległość pomiędzy stolikami musi wynosić co najmniej dwa metry. Z tego też względu warto decydować się zwłaszcza na sale dysponujące dużą powierzchnią. Dzięki temu możliwe będzie zachowanie bezpiecznego dystansu.

Świetnym rozwiązaniem okazują się również sale weselne, które umożliwiają zabawę na świeżym powietrzu. Niestety, wspomniane rozwiązanie nie sprawdzi się w przypadku uroczystości organizowanych w miesiącach jesiennych czy też zimowych. W takim wypadku poleca się natomiast wybór sali zamkniętej, która posiadać będzie dobrą wentylację naturalną. A co z klimatyzacją? Niestety, to dość ryzykowne rozwiązanie ponieważ może przyczynić się do rozprzestrzeniania infekcji.  

Maseczki i płyny antybakteryjne

Zaproszeni na wesele goście mogą – lecz nie muszą - nosić maseczek. Obowiązek zakrywania nosa oraz ust spoczywa natomiast na obsłudze lokalu, a w szczególności na kelnerach. Warto dodać, iż zgodnie z treścią nowych przepisów jeden kelner może obsługiwać maksymalnie piętnastu gości. Chodzi oczywiście o gości siedzących przy tym samym stoliku. A jeśli już o stolikach mowa to warto, aby na każdym z nich znalazł się płyn antybakteryjny umożliwiający zdezynfekowanie rąk przed przystąpieniem do posiłku. Taki środek powinien znaleźć się również w każdej z łazienek oraz przed wejściem do sali weselnej.

Zakaz samoobsługi

Jedną z popularniejszych atrakcji oferowanych przez sale weselne są tematyczne stoły np. stół wiejski, stół ze słodyczami etc. Niestety, zasady bezpieczeństwa przeciwdziałające rozprzestrzenianiu się epidemii, zabraniają korzystania z atrakcji wymagających samoobsługi. Jeśli jednak nie chcemy rezygnować ze wspomnianych stołów tematycznych, warto poruszyć tę kwestię z właścicielami lokalu i wspólnie znaleźć satysfakcjonujące i zarazem bezpieczne rozwiązanie opisywanego problemu.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama