107,6 FM

Sosnowiec. Pożar na składowisku odpadów opanowany. Jeszcze dziś prokuratura ma rozpocząć śledztwo

Pożar opanowany, ogień ugaszony, powietrze nad Sosnowcem jest czyste. Trwa dogaszenie pogorzeliska przy ul. Radocha ciężkim sprzętem. Teraz do akcji wkroczy prokuratura.

Jeszcze dziś [17.09.2020] zostanie formalnie wszczęte śledztwo w sprawie pożaru składowiska odpadów w Sosnowcu. Ogień w tym miejscu pojawił się wczoraj [16.09.2020] po południu i objął ok. 7,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Teraz czas na sprawdzenie wysypiska i dogaszenie pogorzeliska ciężkim sprzętem- mówi zastępca komendanta miejskiego PSP mł. bryg. Marcin Pilarski:

Z ogniem walczyło prawie sto zastępów strażaków z całego województwa śląskiego. Jak opisują to świadkowie
?

Na składowisku paliły się m.in. ciekłe substancje chemiczne, które zgromadzone były w tysiąclitrowych plastikowych zbiornikach, poza tym także plastikowe odpady. Składowisko z chemikaliami było nielegalne. - Mówi Monika Łata z Prokuratury Okręgowej w Katowicach:

W sprawie nielegalnego składowania odpadów w tym miejscu toczy się inne śledztwo - rozpoczęte jeszcze w sierpniu zeszłego roku.

Sosnowiec. Pożar na składowisku odpadów opanowany. Jeszcze dziś prokuratura ma rozpocząć śledztwo   Trwają oględziny pogorzeliska w Sosnowcu Marcin Iciek / Radio eM
« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama