107,6 FM

Chorzów. Badanie satysfakcji dziecięcych pacjentów

Najmłodsi z okazji Dnia Bezpieczeństwa Pacjenta narysowali, jak - ich zdaniem - powinien wyglądać przyjazny pobyt w szpitalu.

Akcję zorganizował Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie. Najmłodsi na swoich rysunkach prezentowali kolorowe sale, wypełnione maskotkami, postaciami z ulubionych kreskówek i kwiatami. - Dzięki takim akcjom wiemy, na co uwagę zwracają nasi pacjenci. To dla nas wyraźna wskazówka, co jeszcze można zrobić, aby hospitalizacja dziecka była przyjemniejsza i mniej stresująca - mówi dr Karmen Czernia-Pokrywka, dyrektor szpitala dziecięcego w ZSM w Chorzowie.

O efektach opowiada Kamil Nowak, rzecznik prasowy Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie:

Prace zostały nagrodzone i trafiły na wystawę w szpitalu. To niejedyna atrakcja zaproponowana dzieciom tego dnia. Z okazji Dnia Bezpieczeństwa Pacjenta mali pacjenci wieczorem z okien szpitala mogli zobaczyć bajkę. "Bolka i Lolka" wyświetlono na specjalnym telebimie. Pokaz bajek zorganizowało Stowarzyszenie "Inicjatywa".

Chorzów. Badanie satysfakcji dziecięcych pacjentów   Z okien sal mali pacjenci mogli zobaczyć kreskówki. Paweł Mikołajczyk /ZespM//Facebook.com
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama