107,6 FM

Białoruś: Ochrona granicy z Polską i Litwą została wzmocniona

"Nie wiemy, z czym oni jeszcze wyskoczą. Zostało zaledwie kilka chwytów, by rozpocząć gorącą wojnę".

"Ochrona granicy państwowej została wzmocniona. Odbywa się ona we wzmocnionym trybie funkcjonowania służby granicznej i kontroli oraz z zastosowaniem rezerw taktycznych" - poinformował w piątek rano w komunikacie Państwowy Komitet Graniczny Białorusi (GPK).

Przejścia graniczne pracują "w granicach swoich możliwości przepustowych" - podano w komunikacie. - "Wszelkie działania są podejmowane z uwzględnieniem sytuacji na każdym konkretnym kierunku" - dodano.

Jak uściślił przedstawiciel GPK, chodzi o wzmocnienie zarówno jakościowe, jak i ilościowe. Wyjaśnił, że przy granicach jest więcej oddziałów straży granicznej, więcej uwagi poświęca się kontrolom w strefie przygranicznej, odbywa się więcej przedsięwzięć kontrolnych.

Przeczytaj też:

W czwartek wieczorem prezydent Alaksandr Łukaszenka oświadczył, że Białoruś jest zmuszona do zamknięcia granicy z Polską i Litwą, a także do wzmocnienia ochrony granicy z Ukrainą. - Jesteśmy zmuszeni zabrać wojska z ulicy, pół armii postawić pod broń i zamknąć granicę państwową na zachodzie. Przede wszystkim z Litwą i Polską - powiedział. Dodał, że konieczne jest wzmocnienie kontroli na granicy z Ukrainą.

- Nie wiemy, z czym oni jeszcze wyskoczą. Zostało zaledwie kilka chwytów, by rozpocząć gorącą wojnę - oświadczył lider Białorusi, występując podczas Forum Kobiet w czwartek w Mińsku.

Państwowy Komitet Graniczny nie skomentował, jak dotąd, zapowiedzi zamknięcia granicy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama