107,6 FM

Pszczyna. Tu ma być czyste powietrze. Plan przedstawił minister klimatu Michał Kurtyka

Pszczyna - jako jedna z najbardziej zanieczyszczonych gmin w Polsce - będzie pod specjalnym nadzorem. Zapowiedział to na pszczyńskim rynku minister klimatu, Michał Kurtyka.

W najbliższym czasie mają się znaleźć dodatkowe środki, by w Pszczynie zniknął na dobre smog. Powietrze w Pszczynie ma być czyste - taki jest plan ministerstwa klimatu. Szef resortu, Michał Kurtyka zapewniał na pszczyńskim Rynku, że dołoży wszelkich starań, by tak się stało:

Pszczyna korzysta już z rządowego programu Czyste Powietrze, a także z Programu Ograniczenia Niskiej Emisji, w ramach którego wymienionych zostało ponad 650 pieców i kilkaset kolejnych pójdzie do wymiany. Przeprowadzono też kilkaset termomodernizacji - w ramach programu 'Stop Smog'.

 Wiceburmistrz Pszczyny, Barbara Sopot-Zembok mówi, że gmina od lat wprowadza ekologiczne działania i promuje taki styl życia:

Do tego dąży też wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek:

Na razie nie wiadomo, ile dodatkowych środków przeznaczy ministerstwo klimatu na "oczyszczanie" powietrza w Pszczynie. W październiku odbędzie się kolejne spotkanie przedstawicieli resortu i gminy - niewykluczone, że wtedy zapadną jakieś decyzje.

Pszczyna jest jedną z najbardziej zanieczyszczonych gmin w Polsce, w sumie takich gmin w kraju jest 261, w woj. śląskim - aż 108.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama