107,6 FM

Arkadiusz Chęciński: Walka z nielegalnymi odpadami wymaga systemowej zmiany w prawie

Walka z nielegalnymi odpadami wymaga systemowej zmiany w prawie - powiedział w Radiu eM Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Arkadiusz Chęciński: Walka z nielegalnymi odpadami wymaga systemowej zmiany w prawie
Radio eM

Jak powiedział Prezydent Sosnowca, aby uporać się z nielegalnymi składami śmieci i niebezpiecznych odpadów, potrzeba, aby pozwolenia na działalność wydawane były i kontrolowane przez jeden podmiot, a nie tak, jak teraz, kiedy zajmują się tym różne organy administracji. Potrzeba też, aby służby państwowe, np. policja, skutecznie kontrolowały takie miejsca. Do tego jednak potrzeba zmiany prawa. Dziś bowiem trudno pociągnąć do odpowiedzialności właściciela takiego terenu, bo często jest nim tzw. słup.

Arkadiusz Chęciński podkreślił, że w jego opinii w Sosnowcu urzędnicy i służby nie zaniedbały sprawy składowiska odpadów, na którym w minioną środę (16.09) wybuchł wielki pożar niebezpiecznych substancji. Przyznał, że takich miejsc może być więcej. Niekiedy niebezpieczne substancje są porzucane w naczepach samochodowych, które przez dłuższy czas nie budzą niczyjego niepokoju.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..