107,6 FM

Planujesz zakup materaca 140x200? Sprawdź, o czym pamiętać podczas zakupów materaca online

Materac 140x200 to rozmiar dla dwojga. Ma znaczenie jaki model wybieramy dla pary.

Materac wysokiej jakości

Sen jest podstawą naszego dobrego samopoczucia w ciągu dnia. Od tego czy się wysypiamy i czy nasza "postawa" w czasie snu jest odpowiednia w dużej mierze zależy to jak będziemy się czuli - obolali, zmęczeni, a może pełni energii i wypoczęci. Istotne jest spełnienie zróżnicowanych czynników, odpowiadających za jakość snu. Znaczenie ma na przykład to czy w sypialni jest odpowiednia temperatura i cyrkulacja powietrza. Kolejnymi istotnymi czynnikami są zaciemnienie i wyciszenie przestrzeni. Nie bez znaczenia pozostaje nasz stan psychiczny - stres jaki odczuwamy w ciągu dnia, wyciszenie się przed zaśnięciem. Eksperci uczulają - urządzenia elektroniczne warto jest odłożyć na bok tuż przed snem. Kolejna kwestia to śpiący obok partner - jeśli ktoś się wierci lub często wstaje, z dużym prawdopodobieństwem wybije nas ze snu. Dlatego też warto zainwestować w znakomity materac, który poprawi komfort naszego snu. Godne uwagi są modele Hilding oraz Curem by Hilding. Renomowany producent dostarcza użytkownikom modele, które pozwalają zadbać o kręgosłup nawet w czasie snu.

Pianka, która zapewnia sprężystość

Jeśli interesują nas wysokiej klasy materace, sklep online w wiodącymi markami spełni nasze oczekiwania. Coraz popularniejsze, także dla par są materace piankowe, charakteryzujące się wysoką sprężystością. Dla dwóch osób warto mieć przynajmniej materac 140x200. Bez trudu znajdziemy taki model z pianką we wkładzie. Produkt Hilding Rumba ma aż dwa rodzaje pianek - Velvet Touch i Visco. Pierwsza z nich jest wysokoelastyczna i w specjalny sposób profilowana. Dzięki temu, leżący na materacu użytkownik nie ma poczucia "zapadania się" w niego. Pianka elastyczna pozwala uzyskać zwiększone podparcie tam gdzie zwiększa się nacisk - ma to niebagatelne znaczenie jeśli śpimy z drugą osobą, szczególnie, gdy między partnerami występuje różnica wzrostu i wagi. Z kolei pianka Visco reaguje na temperaturę, dopasowując się do krzywizn ciała.

Modele hybrydowe

Warto zwrócić uwagę także na materace hybrydowe, które posiadają cechy modeli sprężynowych i piankowych. W ofercie marek Hilding i Curem by Hilding znajdziemy modele oparte na technologii Multipocket. W takich materacach sprężyny są rozmieszczone dużo gęściej niż w typowo skonstruowanym materacu sprężynowym. Mają też one mniejsze średnice. Dzięki temu udaje się uzyskać rewelacyjną sprężystość i redukcję drgań. Ma to olbrzymie znaczenie w przypadku materacy dla par. Wiercący się na łóżku parter nie będzie bowiem wybudzał drugiej osoby. Pianki w materacach hybrydowych pozwalają podwyższyć twardość całej konstrukcji, jednocześnie zapewniając elastyczność. Taki materac będzie dobrym wyborem dla partnerów o zróżnicowanych potrzebach.

Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama