107,6 FM

Anna Janik: Podstawowa Opieka Zdrowotna powinna działać normalnie, ale zachowując reżim sanitarny

Podstawowa Opieka Zdrowotna powinna działać normalnie, ale zachowując reżim sanitarny - takie przekonanie wyraziła na antenie Radia eM dr Anna Janik, Przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Katowicach.

Anna Janik: Podstawowa Opieka Zdrowotna powinna działać normalnie, ale zachowując reżim sanitarny
Radio eM

– POZ musi normalnie funkcjonować, my się po prostu musimy nauczyć z tym żyć – przekonywała Anna Janik. Oczywiście jako warunek podała skrupulatne zachowanie zasad bezpieczeństwa sanitarnego, np. podobnie jak w urzędach zainstalowane przegrody z pleksiglasu.

Podsumowując kilkumiesięczny okres działania szpitali jednoimiennych, szefowa Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych stwierdziła, że Czas pokaże, który system funkcjonowania w pandemii jest lepszy – czy dotychczasowy, czy wprowadzony obecnie z podziałem lecznictwa szpitalnego dla pacjentów z koronawirusem na trzy poziomy. Dodała, że obserwowała duży poziom stresu u personelu medycznego, pracującego na oddziałach, gdzie trafiali pacjenci w ciężkim stanie i gdzie odchodzili z tego świata.

Odnosząc się do planów przeniesienia szpitali powiatowych spod władzy samorządów pod kuratelę administracji państwowej dr Anna Janik stwierdziła, że służba zdrowia potrzebuje dziś bardziej stabilizacji niż reformy. Przyznała, że zdarza się, zwłaszcza w aglomeracji górnośląskiej, że blisko siebie są szpitali z podobnymi oddziałami. Zaznaczyła jednak, że potrzebne są porozumienia między szpitalami i między samorządami, które uporządkują ten system. Dodała, że takie rozmowy już się toczą.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.