107,6 FM

Katowice. Strona internetowa panteonu już działa

Publikowane są na niej zarówno informacje związane z funkcjonowaniem instytucji kultury, jak i ofertami pracy.

Zakres informacji na stronie będzie stopniowo rozszerzany - zgodnie z potrzebami wynikającymi z działalności panteonu. Obecnie można m.in. dowiedzieć się, jaki jest cel stworzenia nowej instytucji kultury. "Panteon jest także formą uznania i podziękowania za wierność, poświęcenie dla małej Ojczyzny, widzianej zawsze w polskiej macierzy. Tworzona od podstaw instytucja kultury jest szkołą ukazującą praktyczne formy patriotyzmu - umiłowania rodziny i wartości. Minione totalitaryzmy zniekształciły historię ostatniego stulecia. Działalność instytucji to próba wypełnienia luki pamięci i naprawienia zaniedbań związanych z przechowaniem i przekazywaniem świadectw o historii. Powstanie Panteonu Górnośląskiego i jego działalność ma zmierzać do przywrócenia obiektywnego i rzetelnego przekazu historycznego z uwzględnieniem ważnych dla Górnego Śląska postaci" - czytamy.

Oprócz tego pod adresem www.panteon-gornoslaski.pl znajduje się m.in. biblioteka treści, które bezpośrednio dotyczą tej instytucji oraz oferty pracy.

Panteon Górnośląski powstaje w podziemiach katedry Chrystusa Króla. Jego otwarcie jest planowane jako jeden z elementów uroczystości związanych z 100. rocznicą przyłączenia części Górnego Śląska do Polski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama