107,6 FM

Katowice. Na osiedlu Tysiąclecia najgłośniej w Polsce. Najciszej na alei Korfantego

Katowickie Tysiąclecie to najgłośniejsze osiedle w Polsce wynika z raportu 'Polska w decybelach'. Miasto ma jednak powód do zadowolenia, bo według dokumentu najcichsza główna ulica wśród polskich aglomeracji to aleja Korfantego w ścisłym centrum Katowic.

Osiedle Tysiąclecia w Katowicach, to według raportu 'Polska w Decybelach' najgłośniejsze osiedle w kraju. W dokumencie opisano wyniki badań poziomu hałasu w centrach,  przy głównych ulicach i osiedlach polskich aglomeracji. Mieszkańcy katowickiego Tysiąclecia raport przyjęli ze zdziwieniem:

Okazuje się, że zdecydowanie bardziej z hałasem borykają się mieszkańcy innego katowickiego osiedla. Chodzi o osiedle Witosa, obok którego przebiega autostrada A4.

Ten sam dokument pokazuje jednak, że najcichsza główna ulica wśród polskich aglomeracji to aleja Korfantego w ścisłym centrum Katowic.

- Miasto podejmuje działania by obniżać poziom hałasu - przekonuje Ewa Lipka, rzeczniczka prasowa katowickiego magistratu:

W ubiegłym roku miasto uruchomiło stronę hałas.katowice.eu., gdzie znajduje się m.in. akustyczna mapa Katowic oraz informacje w jaki sposób ograniczać hałas w codziennym życiu.   

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama