107,6 FM

Abp Józef Kupny zaprasza na pielgrzymkę przedsiębiorców do Częstochowy

Już 4 października pod hasłem: "Pod Twoją obronę" na Jasnej Górze modlić się będą pracodawcy, przedsiębiorcy, samozatrudnieni i freelancerzy. Oprócz wspólnej modlitwy zaplanowano konferencję, czas świadectw i akt zawierzenia.

Pielgrzymka przedsiębiorców ma krótką historię, ale z pewnością jest potrzebna na mapie polskiego pielgrzymowania do tronu Królowej Polski.

Przed rokiem odbyła się pierwsza edycja, teraz przyszedł czas na drugą. Spotkanie środowiska biznesowego na Jasnej Górze i zawierzenie firm Panu Bogu okazało się ważnym wydarzeniem dla tej społeczności i zachęciło do organizacji kolejnego wydarzenia.

- Tym razem spotkamy się w szczególnej sytuacji. Po doświadczeniu "wielkiego zatrzymania", które wymusiło tak wiele zmian w naszych zachowaniach, skłoniło do zrewidowania wielu spraw i w wielu wypadkach spowodowało wielkie problemy ekonomiczne. Stając wobec nowych wyzwań będziemy mogli zawierzyć życie i działalność biznesową Bogu, przez wstawiennictwo Maryi. Stąd hasło pielgrzymki: "Pod Twoją obronę" - informuje i zaprasza abp. Józef Kupny, przewodniczący Rady ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski.

Metropolita wrocławski podkreśla, że pielgrzymka jest okazją do duchowego umocnienia, uzyskania Bożego światła na niełatwe decyzje i zintegrowania ludzi, którzy tworzą bogactwo naszej ojczyzny. 

Pielgrzymka przedsiębiorców odbędzie się 4 października w Częstochowie w godzinach 10-15. Zaproszeni goście wygłoszą interesujące konferencje: znany biblista Wojciech Węgrzyniak spojrzy przez pryzmat Biblii na te sprawy finansowe, które wydają się aktualnie najbardziej palące. Natomiast dziennikarz ekonomiczny "Gościa Niedzielnego" Jacek Krzemiński podejmie temat kryzysu jako szansy: "Zachód przenosi część produkcji z Chin do Europy. Jak polscy przedsiębiorcy mogą na tym zyskać?"

Aby zapisać się na pielgrzymkę, należy wypełnić formularz rejestracyjny, znajdujący się na stronie internetowej pielgrzymki.

SZCZEGÓŁOWY PLAN WYDARZEŃ:

  • 8:30 – 10:00 - rejestracja, poranna kawa
  • 10:00 – 10:15 - Powitanie pielgrzymów, O potrzebie duszpasterstwa przedsiębiorców (ojciec Samuel Pacholski, przeor klasztoru na Jasnej Górze, abp Józef Kupny,, metropolita wrocławski, ks. Przemysław Król SCJ, ks. Grzegorz Piątek SCJ)
  • 10:15 – 11:00 - Wystąpienie gościa specjalnego, ks. Wojciech Węgrzyniak, biblista, rekolekcjonista, publicysta, wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie
  • 11:00  – 11:45 - Wystąpienie gościa specjalnego, Jacek Krzemiński, dziennikarz ekonomiczny, publicysta
  • 12:00 – 12:15 - Zakończenie pierwszej części
  • 12:30 – 13:30 - Msza Św. w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej, Akt zawierzenia się przedsiębiorców Bogu przez Niepokalane Serce Maryi
  • 13:45 – 14:45 - świadectwa przedsiębiorców
  • 14:45 – 15:00 - podsumowanie spotkania i zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia


Zobacz materiały sprzed roku:

Pielgrzymka przedsiębiorców: "Wiele zostało wam powierzone"
Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców "Talent"
Pielgrzymka Przedsiebiorców 2019 - homilia ks. abp Józef Kupny
Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców "Talent"
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama