107,6 FM

27.09.2020 | Polak w Gruzji - ks. Dariusz i misja w Arali

Gruzja to państwo położone na pograniczu Europy i Azji. Katolicy stanowią tam tylko 0,5 proc. społeczeństwa. O tym, jak wygląda duszpasterstwo w tym kraju opowiada w magazynie misyjnym ks. Dariusz Komadowski. Z kolei redaktorzy portalu misyjne.pl komentują bieżące wiadomości z misji.

W Gruzji jest tylko 0,5 proc. katolików.   W Gruzji jest tylko 0,5 proc. katolików.
ks. Dariusz Komadowski - archiwum prywatne
Redaktorzy "Misyjnych Dróg" i mysyjne.pl   Redaktorzy "Misyjnych Dróg" i mysyjne.pl
oblaci.pl

W magazynie misyjnym ruszamy z nowym cyklem. Redaktorzy "Misyjnych Dróg" i misyjne.pl Zofia Kędziora i Michał Jóźwiak przedstawiają misyjne newsy. Tym razem mówią o pomyśle papieża Franciszka na to, by dać doświadczenie misyjne watykańskim dyplomatom.

Ks. Dariusz wśród najmłodszych parafian   Ks. Dariusz wśród najmłodszych parafian
ks. Dariusz Komadowski - archiwum prywatne

W magazynie misyjnym przenosimy się do Gruzji. O swojej misji w Arali opowiada ks. Dariusz Komadowski. Kapłan diecezji zamojsko-lubaczowskiej pracował w Gruzji 5 lat.

Życie na wsi w Gruzji nie jest łatwe   Życie na wsi w Gruzji nie jest łatwe
ks. Dariusz Komadowski - archiwum prywatne

Wszyscy katolicy w Gruzji, ci praktykujący, znają się - mówi ks. Dariusz. Trudno mu jednak było zliczyć wszystkich parafian. Kapłan opowiada też o realiach życia w wysokich górach gruzińskich pasm.

27.09.2020 | Polak w Gruzji - ks. Dariusz i misja w Arali  

Czy jest możliwa współpraca pomiędzy Kościołami katolickim i prawosławnym w Gruzji? Czy inne wspólnoty chrześcijańskie są postrzegane jako zagrożenie dla Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego? Na te trudne pytania odpowiada ks. Dariusz.

 

27.09.2020 | Polak w Gruzji - ks. Dariusz i misja w Arali   17.03.2011 - Gori , Gruzja . Targ w Gori . Fot. Roman Koszowski/Gosc Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..