107,6 FM

Papież nie przyjmie Pompeo. "Administracja Trumpa instrumentalnie wykorzystuje papieża"

Szef watykańskiej dyplomacji arcybiskup Paul Richard Gallagher uważa, że administracja prezydenta USA Donalda Trumpa "instrumentalnie" wykorzystuje papieża Franciszka. Tym wyjaśnił sytuację, że obecny w Rzymie sekretarz stanu USA Mike Pompeo nie zostanie przyjęty przez papieża.

Pompeo przybył w środę do Wiecznego Miasta, by między innymi wziąć udział w konferencji na temat wolności religijnej, zorganizowanej przez ambasadę USA przy Stolicy Apostolskiej.

Uczestniczącego w tym wydarzeniu arcybiskupa Gallaghera dziennikarze zapytali, czy organizacja takiej konferencji w ostatnich tygodniach kampanii przed wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych nie jest "instrumentalnym wykorzystaniem papieża" przez administrację Trumpa.

"Tak, właśnie to jest jednym z powodów, dlaczego papież nie spotka się z sekretarzem stanu Mikiem Pompeo" - odparł szef dyplomacji Watykanu, cytowany przez włoską agencję Ansa.

W czwartek Pompeo zostanie przyjęty przez sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej kardynała Pietro Parolina.

W środę szef amerykańskiej dyplomacji spotyka się z premierem Włoch Giuseppe Conte i ministrem spraw zagranicznych Luigim Di Maio.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama