107,6 FM

Katowice. Rozmowa o Eucharystii i duszpasterstwie w obliczu pandemii

Na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Ślaskiego drugi dzień trwa spotkanie dotyczące duszpasterstwa. Księża Dyrektorzy Wydziałów Duszpasterskich z całej Polski rozmawiają o przeżywaniu niedzieli, Eucharystii i sytuacji Kościoła w obliczu pandemii.

- To dla mnie ciekawe doświadczenie, ponieważ te rozmowy między księżmi dużo dają - taki obraz pracy duszpasterskiej w ich diecezji. Każda diecezja jest inna (...) możemy wymienić się doświadczeniami - mówił ks. Maciej Radzikowski z diecezji warszawsko-praskiej, który pierwszy raz przyjechał na takie spotkanie do Katowic.

Księża dyrektorzy Wydziałów Duszpasterskich poruszali tematy przeżywania Eucharystii i ukazywania jej wartości wiernym. Dyskusja ma prowadzić do wniosków, a konkluzje mają być ujęte w nowym programie duszpasterskim.

Poruszony został także temat pandemii. - Wielu ludzi przestało chodzić do Kościoła, pozostaje w domach ponieważ się boi. Pytanie, czy jeżeli ktoś się boi, to jest jego wina? Ale z drugiej strony pandemia spowodowała to, że wielu ludzi, którzy do tej pory przychodzili na niedzielne Eucharystie i stali na zewnątrz kościoła, przestali przychodzić. Już wtedy nie czuli przeżycia, tylko przychodzili bo musieli - zwracał uwagę ks. Ireneusz Okarmus, proboszcz parafii Matki Bożej Różańcowej w Krakowie.

Mateusz Kornas rozmawiał z księżmi na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. - Na wyciągnięcie wniosków przyjdzie czas - mówił abp Wiktor Skworc:

Spotkanie księży w Katowicach potrwa do jutra.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama