107,6 FM

Krzysztof Mejer: Władze Rudy Śląskiej cieszą się z porozumienia rządu z górnikami

- Władze Rudy Śląskiej cieszą się z porozumienia rządu z górnikami - powiedział w Radiu eM wiceprezydent Krzysztof Mejer. Miasto teraz ma przed sobą kilkanaście lat na przygotowanie się do trudnych czasów transformacji energetycznej.

Krzysztof Mejer: Władze Rudy Śląskiej cieszą się z porozumienia rządu z górnikami (1.10.2020)
Radio eM

Wiceprezydent Rudy Śląskiej nie krył zadowolenia, że - zgodnie z porozumieniem rządowo-związkowym, zawartym przed tygodniem (25.09) - kopalnia Ruda nie będzie likwidowana w tym roku, jak zapowiadał rząd. Podkreślił, że w kopalni pracuje 7,2 tys. górników, a wraz z rodzinami i otoczeniem okołogórniczym w tę branżę jest w mieście zaangażowanych grubo ponad 30 tys. ludzi. Krzysztof Mejer wyraził nadzieję, że zapisy porozumienia zostaną przez władze dotrzymane.

Odnosząc się do świeżych informacji, że fabryka polskich samochodów elektrycznych marki Izera będzie tworzona w Jaworznie, a nie w Rudzie Śl., gość Radia eM zauważył, że nie ma tragedii, ponieważ miasto liczy na innego dużego inwestora, nie chciał jednak na tym etapie ujawnić, o jaką firmę lub branżę chodzi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy