107,6 FM

Abp Wiktor Skworc: Z radością powróćmy do Eucharystii

Z radością powróćmy do Eucharystii – te słowa kard. Roberta Saraha przypomniał Metropolita Katowicki abp Wiktor Skworc w „Rozmowie poranka” Radia eM. Powiedział też, że świętowanie niedzieli jest zadaniem dla duszpasterstwa w Polsce.

Metropolita Katowicki, a jednocześnie przewodniczący Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski, zauważył, że ustawowe ograniczenie handlu w niedziele wciąż jest atakowane. Dodał, że w ostatnim czasie taką ochronę niedzieli wprowadziła Słowenia.

Podsumowując spotkanie dyrektorów wydziałów duszpasterskich kurii diecezjalnych, które odbyło się w ostatnich dniach w Katowicach, powiedział, że pracowano na nim nad programem duszpasterskim na rok 2021/22 i przypomniał zarówno hasło tego roku „Posłani w Pokoju Chrystusa”, jak i hasło całego trzyletniego cyklu „Eucharystia daje życie”.

Z okazji rozpoczętego właśnie roku akademickiego Metropolita wyraził podziękowania dla dotychczasowych rektorów śląskich uczelni i złożył życzenia nowym. – Jako Kościół, twórzmy dobry klimat dla naszych uczelni i studentów – zachęcał arcybiskup. Zauważył przy okazji, że do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego zgłosiło się 16 kandydatów, którzy rozpoczynają rok propedeutyczny.

Abp Wiktor Skworc zachęcił też do udziału w pielgrzymce Żywego Różańca do katowickiej katedry w sobotę za tydzień (10.10). Przypomniał też o odbywającej się w najbliższą niedzielę (4.10) kweście na rzecz Stolicy Apostolskiej, zwanej tradycyjnie świętopietrzem. Zebrane wśród wiernych środki służą papieżowi do prowadzonej na świecie działalności apostolskiej i charytatywnej.

Cała "Rozmowa poranka":

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..