107,6 FM

Prof. Celina M. Olszak: Uniwersytet Ekonomiczny na bieżąco bada sytuację w regionie

Uniwersytet Ekonomiczny na bieżąco bada sytuację w regionie - powiedziała w Radiu eM rektor tej uczelni, prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak. Zauważalne jest spowolnienie.

Prof. Celina M. Olszak: Uniwersytet Ekonomiczny na bieżąco bada sytuację w regionie (6.10.2020)
Radio eM

– Cały czas monitorujemy szerzenie się pandemii – mówiła Pani Rektor – w tym celu został powołany tzw. zespół covidowy. Jak powiedziała, uczelnia wykonuje badania dla Śląskiego Forum Ekspertów, korzysta z nich m.in. Urząd Marszałkowski, są też dostępne dla każdego na stronie internetowej. Z badań widać, że nastąpiło spowolnienie w ostatnim okresie, a także m.in., że swoje trudności przeżywa branża górnicza. Natomiast nie są to badania długookresowe, które dawałyby odpowiedzi na pytania o przemiany, które czekają cały region.

Prof. Celina M. Olszak podzieliła się też badaniami, które przeprowadzono wśród studentów, prosząc ich o ocenę zdalnej formy studiów. Przyniosły one pozytywne oceny, choć studenci nie kryli, że brakuje im także bezpośredniego kontaktu w toku studiów.

Uniwersytet Ekonomiczny będzie prowadził w bieżącym semestrze nauczanie hybrydowe. Prof. Olszak dodała, że będą się one odbywać z wykorzystaniem jak najbardziej przyjaznych technologii. Tryb stacjonarny będzie obowiązywał tylko na kierunkach anglojęzycznych, gdzie zajęcia będą prowadzone w małych grupach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy