107,6 FM

Grzegorz Sikorski: Bezrobocie bez zmian w ostatnim kwartale

Bezrobocie jest bez zmian w ostatnim kwartale – takie dane Ministerstwa Pracy potwierdził także w Radiu eM Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach, Grzegorz Sikorski. W woj. śląskim utrzymuje się ono na poziomie 4,8%, czyli takim, jak w sierpniu.

Grzegorz Sikorski: Bezrobocie bez zmian w ostatnim kwartale (8.10.2020)
Radio eM

Jak poinformowało wczoraj Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, bezrobocie pozostaje bez zmian przez czwarty miesiąc z rzędu. We wrześniu jego stopa w Polsce była na poziomie. Resort zwraca uwagę, że rośnie liczba ofert zatrudnienia. Także gość „Rozmowy poranka” potwierdził rosnącą liczbę ofert pracy w woj. śląskim. – To pokazuje, że po okresie wakacyjnym obrót w gospodarce się ożywił– powiedział. We wrześniu zostało zgłoszonych sporo ofert pracy, ok. 12 tysięcy, podczas gdy w sierpniu było to 10 tys. – Zobaczymy, jakie będą statystyki w listopadzie, grudniu, wtedy można będzie coś wyrokować – zastrzegł się dyrektor WUP.

Grzegorz Sikorski wyjaśnił, że o sytuacji rynku pracy na Śląsku przesądzają duże firmy, które dają zlecenia mniejszym, jest też duża zależność od parterów zagranicznych, zwłaszcza branży automotive w Niemczech.

Spore kłopoty ma branża wystawiennicza, którą skutecznie zastąpiły systemy informatyczne. Natomiast w branży gastronomicznej i hotelarskiej jest kilkaset ofert pracy w woj. śląskim.

Jeśli chodzi o obcokrajowców na naszym rynku pracy, to dane pokazują, że liczba wzrosła do poziomu sprzed covidu – powiedział gość Radia eM.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy