107,6 FM

18.10.2020 | Komu wolno wystawiać drugiego na próbę?

Co to znaczy oddawać Bogu, to co należy do Boga, a cezarowi, to co należy do cezara? Kim jest dzisiejszy cezar? I jak spędzamy niedzielę, czyli Dzień Pański? Wiele pytań, na które z pasją odpowiadają goście programu"Słowo daję".

18.10.2020 | Komu wolno wystawiać drugiego na próbę?   18.10.2020 | Komu wolno wystawiać drugiego na próbę?  

- Sam fakt istnienia świadczy o tym, że jesteśmy wybrani. Pytanie, czy ten boży wybór przyjmujemy? - mówi siostra dr hab. Joanna Nowińska.

18.10.2020 | Komu wolno wystawiać drugiego na próbę?  

- Jakie motywacje towarzyszą wystawianiu drugiego na próbę? - pyta ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak. - Czy faktycznie znamy tak dobrze człowieka, by stawać się jego sędzią?

18.10.2020 | Komu wolno wystawiać drugiego na próbę?  

Dr Maria Miduch podkreśla, że Bogu należy się nasz czas i zachęca do tego, by zobaczyć jak wygląda żydowski szabat, czas szczególnie poświęcony Panu.

 

18.10.2020 | Komu wolno wystawiać drugiego na próbę?  

Z księdzem dr Leszkiem Makówką zapraszamy na wycieczkę szlakiem żydowskiej architektury sakralnej.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Słowo daję

Słowo daję  

Warto wrócić do fragmentów Biblii czytanych na niedzielnej Mszy Świętej. Warto spotkać ludzi, dla których Biblia jest życiową  i naukową pasją! Warto przeżyć niedzielę w rytmie Bożego Słowa!
Rozmowy z dr hab. siostrą Joanną Nowińską, refleksje ks. dr. hab. Wojciecha Węgrzyniaka, spotkanie przy stole z dr Marią Miduch i opowieści o żydowskich i chrześcijańskich świętach, wreszcie podróże szlakiem architektury sakralnej i inspirujących dzieł sztuki, na które wyruszymy  razem z  ks. dr. Leszkiem Makówką - Dominika Szczawińska zapraszam w każdą niedzielę po godzinie 11.00.

Programy