107,6 FM

Płock. Sanktuarium zamknięte, siostry proszą o modlitwę

W klasztorze sióstr Matki Bożej Miłosierdzia na Starym Rynku w Płocku w wyniku testów na COVID-19 potwierdzono zakażenie. W związku z tym sanktuarium Bożego Miłosierdzia pozostaje zamknięte do odwołania.

Pozytywny wynik testu na COVID-19 potwierdził sanepid w sobotnie późne popołudnie. O tymczasowym zamknięciu miejsca kultu Bożego Miłosierdzia wierni zostali poinformowani w czasie sobotniej Mszy św. w sanktuaryjnej kaplicy o 17.00. Siostry na profilu facebookowym sanktuarium zamieściły następującą informację:

Z przykrością informujemy, że nasze sanktuarium od jutra będzie zamknięte aż do odwołania z racji na Covid-19. Prosimy o modlitwę i pamiętamy o Was. Jezu ufam Tobie!

- Szczególnie teraz, przez doświadczenie kwarantanny, jesteśmy duchowo zjednoczeni ze wszystkimi, którzy chorują na COVID-19 i przebywają w odosobnieniu. Modlimy się za Was i prosimy o duchowe wsparcie - dodaje ks. rektor Tomasz Brzeziński.


Sanktuarium na Starym Rynku w Płocku znajduje się w miejscu pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego św. siostrze Faustynie Kowalskiej, podczas którego otrzymała polecenie namalowania obrazu z podpisem: "Jezu, ufam Tobie". Wydarzenie to miało miejsce 22 lutego 1931 roku. Również tutaj usłyszała od Jezusa słowa odnoszące się do ustanowienia święta Bożego Miłosierdzia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama