107,6 FM

Bolesław Piecha: Ustawa "o dobrym Samarytaninie" jest potrzebna

Ustawa "o dobrym Samarytaninie" jest potrzebna - taką opinię wyraził na antenie Radia eM Bolesław Piecha, poseł PiS, były wiceminister zdrowia. Dziś (20.10) Sejm zajmie się projektem noweli ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19.

Bolesław Piecha: Ustawa "o dobrym Samarytaninie" jest potrzebna (20.10.2020)
Radio eM

Bolesław Piecha powiedział, że proponowany w tej nowelizacji dodatek finansowy dla lekarzy walczących z COVID-19 powinien być dla nich ważną motywacją do podjęcia tego zadania, bardziej efektywną niż przymus. Podkreślił też znaczenie zapisu, wyłączającego odpowiedzialność karną lekarzy, którzy w ramach walki z COVID-19 popełnią błąd. Jak wyjaśnił gość Radia eM, lekarze powołani do tej służby będą udzielać pierwszej pomocy chorym, a następnie przekazywać ich pod opiekę wyspecjalizowanego personelu. Podobnie, jak zrobił Dobry Samarytanin, który zaopiekował się potrzebującym, a potem przekazał go w lepsze ręce, płacąc za dalszą opiekę. W naszym przypadku płacącym będzie państwo.

Gość „Rozmowy poranka” Radia eM wyraził sceptycyzm co do tego, że szczepionka przeciwko SARS-CoV-2 będzie szybko dostępna. Podkreślił, że w tej chwili najistotniejszy jest personel medyczny, który może zając się chorymi. Zapewnił też, że służba zdrowia nie porzuciła innych chorych, choć odnotowuje się zmniejszenie diagnostyki na wczesnym etapie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy