107,6 FM

25.10.2020 | Kapelani w pandemii | Kobiety w zakonach | Nawrócenia w Bangladeszu

Błogosławimy, idąc szpitalnym korytarzem… – mówią kapelani szpitalni. O ich służbie w pandemii rozmawiamy z Duszpasterzem Służby Zdrowia Archidiecezji Katowickiej, ks. Marcinem Niesporkiem:

cz.1

cz.2

cz.3

Jakie wyzwania widzą przed sobą zakony żeńskie? Pytamy o to nowo wybraną przewodniczącą Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce. Została nią s. Dolores Dorota Zok SSpS.

cz.1

cz.2

Wiara rodzi się ze słuchania. O tym, że rodzi się też z… czytania świadczy przykład Bangladeszu. Tam kursy piśmiennictwa organizuje Open Doors. Umiejętność czytania prowadzi do lektury Biblii i poznania Jezusa. O chrześcijanach w Bangladeszu, których przybywa, opowiada Łukasz z Open Doors.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Panteon Górnośląski. Śląsk oczami bohaterów

Panteon Górnośląski. Śląsk oczami bohaterów  

Panteon Górnośląski w podziemiach Archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach ma pokazywać śląskie dziedzictwo, tradycje, religijność i świat wartości. Wszystko w toku opowieści o ważnych postaciach z dziejów regionu i katowickiego Kościoła, który zbliża się do obchodów stulecia swojego istnienia. W audycji prezentujemy bohaterów śląskiej historii, którzy tworzyli kulturę, wpływali na tożsamość i duchowe dziedzictwo tej ziemi.
.

Programy