107,6 FM

Ameryka wybiera prezydenta

Telewizja Fox News przyznała wyborcze zwycięstwo na Florydzie ubiegającemu się o reelekcję Donaldowi Trumpowi. W Arizonie według stacji zwyciężył kandydat Demokratów Joe Biden

Fox News jest pierwszą dużą amerykańską stacją telewizyjną, która przyznała zwycięstwo Trumpowi na Florydzie. Po przeliczeniu ok. 94 proc. głosów obecny prezydent prowadzi w tym stanie o blisko 400 tys. głosów.

W Arizonie po zliczeniu ok. trzech czwartych głosów Biden ma przewagę 8,6 pkt procentowego. Wiele wskazuje, że uda mu się odbić ten stan z 11 głosami elektorskimi.

Walka o prezydenturę rozstrzygnie się prawdopodobnie w Michigan, Wisconsin oraz w Pensylwanii, w których zliczono jeszcze zbyt mało głosów, by mówić o tym kto wygrał. Łącznie w tych stanach w stawce jest aż 46 głosów elektorskich. Trump, podobnie jak w 2016 roku, wypada lepiej niż przewidywało to większość sondaży. Badania exit poll wykazują, że w porównaniu z sytuacją sprzed czterech lat poprawia swoje wyniki wśród mniejszości oraz kobiet. Gorzej wypada jednak u białych mężczyzn.

 

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy