107,6 FM

Prof. Małgorzata Myśliwiec: Obecne wybory prezydenta USA są nietypowe

Obecne wybory prezydenta USA są nietypowe - oceniła na antenie Radia eM prof. Małgorzata Myśliwiec, politolog z Uniwersytetu Śląskiego. Zaznaczyła, że nie tylko oddano w nich wyjątkowo dużo głosów korespondencyjnych, ale też wciąż waży się wynik, a liczyć się może każdy głos.

Jak zaznaczyła prof. Małgorzata Myśliwiec, na świecie odradzają się nacjonalizmy i podobnie jest w Stanach Zjednoczonych, choć jest to postawa specyficzna, polegająca na koncentrowaniu się na sprawach własnego państwa. Przypomniała, że Donald Trump wygrał poprzednie wybory z hasłem „Uczyńmy Amerykę wielką”. Dodała jednak, że po ewentualnym zwycięstwie Joe Bidena zmienią się niektóre akcenty w polityce, ale zasadnicze interesy amerykańskie na świecie nie ulegną zmianie.

Prof. Małgorzata Myśliwiec wyjaśniła też na czym polega głosowanie na prezydenta USA, gdzie liczy się tzw. głosy elektorskie z poszczególnych stanów.

Cała "Rozmowa poranka":

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy