107,6 FM

12.11.2020 | Jakie instytucje mogą nam pomóc, gdy staniemy się ofiarą przemocy domowej?

Gdzie udać się po pomoc, która instytucja może okazać wsparcie?

Na przykład Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie. O tym działającym w Chorzowie opowiada pani Anita Kaliska-Ząbek, pracownik socjalny w chorzowskim ośrodku:

Czy osoby zgłaszające się po pomoc do Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, jaki znajduje się miedzy innymi w Chorzowie, tworzą jakąś jednorodną grupę, dająca się opisać? - to zagadnienie wyjaśnia pani Anita Kaliska-Ząbek, pracownik socjalny w chorzowskim Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Żyjemy w państwie prawa

Zapraszamy do wysłuchania audycji "Żyjemy w państwie prawa". Rozmawiamy w nich z ekspertami na temat tego, jak i gdzie szukać pomocy, kiedy stajemy się ofiarami przestępstwa, jak działać, kiedy jesteśmy świadkami przestępstwa, gdzie szukać pomocy. Mówimy też, jak działa w Polsce system sprawiedliwości, jak jest reformowany, przedstawiamy zasady działania Funduszu Sprawiedliwości. Audycje na antenie Radia eM Katowice w każdy poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.50, powtórki o godz. 22.50. Audycja realizowana jest we współpracy z Funduszem Sprawiedliwości.