107,6 FM

Gdzie najczęściej dochodzi do zakażenia koronawirusem

Naukowcy sporządzili listę takich miejsc.

Amerykańscy naukowcy z Uniwersytetu Stanforda i Uniwersytetu w Northwestern na pierwszym miejscu wskazują puby i restauracje, jako potencjalne miejsca, w których najszybciej możemy zarazić się koronawirusem. Dlaczego? Bo w restauracji trudno o odpowiedni dystans pomiędzy klientami a personelem lokalu. Poza tym podczas posiłku musimy zdjąć maseczki.

Kolejnym miejscem, w którym najczęściej się zarażamy, zdaniem ekspertów, jest siłownia. Intensywne ćwiczenia zmuszają nas do szybkiego oddychania, a trudno ćwiczyć w maseczkach, dlatego w pomieszczeniu dochodzi do krążenia aerozolów koronawirusa w powietrzu. Poza tym w siłowniach trudno o zachowanie dystansu.

Przeczytaj też: Liczba ofiar koronawirusa w Europie przekroczyła 300 tysięcy

Na trzecim miejscu amerykańscy eksperci wymieniają hotele. Powodem jest brak możliwości zachowania dystansu w hotelowych restauracjach, na basenach, w siłowniach, w recepcji i w innych miejscach. Naukowcy mają także wątpliwości co do rzetelności dezynfekcji pomieszczeń po poprzednich gościach.

Szkoły i przedszkola. Dzieciom trudno zrozumieć i zaakceptować zasady zachowania bezpiecznego dystansu. Zarażają się nawzajem od siebie, a potem przenoszą wirusa na domowników.

Na liście znajdują się także sklepy. Na przedmiotach wirus może przetrwać nawet do 72 godzin. Stąd tak ważna prośba obsługi sklepów o dokładne dezynfekowanie rąk lub zakładanie jednorazowych rękawiczek.

Kolejnymi miejscami, w których zarażamy się koronawirusem są szpitale i przychodnie lekarskie. Między innymi dlatego w szpitalach zabronione są odwiedziny pacjentów, a większość przychodni lekarskich przeszło na teleporady lekarskie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama