107,6 FM

Ewa Bogusz-Moore: Dla muzyków pandemia to bardzo ciężki czas

Dla muzyków pandemia to bardzo ciężki czas – powiedziała w Radiu eM Ewa Bogusz-Moore, dyrektor naczelny i programowy NOSPR.

Ewa Bogusz-Moore: Dla muzyków pandemia to bardzo ciężki czas (17.11.2020)
Radio eM

Jak powiedziała Ewa Bogusz-Moore, NOSPR otrzymuje wystarczające środki, by móc funkcjonować. Jest bowiem częściowo finansowana przez miasto Katowice, które rzeczywiście o kulturę dba – oceniła dyrektor NOSPR. W jej opinii podobna jest sytuacja innych instytucji kultury w mieście i w woj. śląskim, utrzymywanych przez samorząd wojewódzki. Podkreśliła jednak, że indywidualni artyści, nie związani na stałe z żadną instytucją, mają sytuację bardzo trudną w okresie pandemii, kiedy nie mogą koncertować. Zachęcała więc, aby nie zapominać o kulturze i m.in. kupować nagrania muzyczne.

W NOSPR odwołanych zostało szereg koncertów, częściowo z powodu niemożliwości dotarcia do Katowic artystów z różnych stron świata. Sama orkiestra jednak gra i w najbliższym czasie zaprezentuje cztery z pięciu koncertów fortepianowych Ludwiga van Beethovena.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy