107,6 FM

Czeladź. Pożar budynku wielorodzinnego. 2 osoby w szpitalu

Dwie osoby trafiły do szpitala wskutek pożaru dachu dwukondygnacyjnego budynku wielorodzinnego w Czeladzi (Śląskie) – wynika z informacji służb kryzysowych. Budynek został wyłączony z użytkowania. Kilkanaście osób trafiło tymczasowo do miejscowej hali sportowej.

Jak wynika z sobotniego porannego raportu, działającego przy wojewodzie śląskim, Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, pożar dachu dwukondygnacyjnego budynku wielorodzinnego z poddaszem użytkowym o wymiarach 20 na 15 metrów zgłoszono po północy.

Pożarem objęty był dach budynku przy wiodącej od centrum Czeladzi w kierunku Sosnowca, ul. Nowopogońskiej. Państwowa Straż Pożarna ewakuowała z niego dwie osoby, zabrane do szpitala przez zespoły ratownictwa medycznego. 12 osób, z łącznie pięciu rodzin, zrobiło to przed przyjazdem strażaków.

Decyzją nadzoru budowlanego budynek został całkowicie wyłączony z użytkowania. Ewakuowane rodziny zostały tymczasowo ulokowane w hali sportowej w Czeladzi. Straż pożarna zakończyła czynności na miejscu po godz. 4. rano

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama