107,6 FM

Marek Głowania: Przepisy o ruchu drogowym są w Polsce dobre, tylko trzeba je egzekwować

Przepisy o ruchu drogowym są w Polsce dobre, trzeba tylko żeby przestrzegali ich i kierowcy, i piesi, i żeby były egzekwowane kary za ich łamanie – ocenił na antenie Radia eM Marek Głowania, wiceprezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Katowicach.

Marek Głowania: Przepisy o ruchu drogowym są w Polsce dobre, tylko trzeba je egzekwować (30.11.2020)
Radio eM

Gość Radia eM zwrócił uwagę, że np. propozycja wprowadzenia zasady utrzymywania dystansu pomiędzy samochodami w czasie jazdy nie mówi nic o sposobie kontrolowania jej przestrzegania, a także o tym, jak kierowcy mieliby oceniać tę odległość. Marek Głowania podał przykład krajów i miejsc, w których często występują mgły, gdzie są stosowane specjalne strzałki ułatwiające kierowcom ocenę odległości od drugiego pojazdu.

– Wszystko jest w naszych głowach – mówił Marek Głowania, podkreślając, że to od postawy uczestników ruchu drogowego zależy przede wszystkim bezpieczeństwo na drodze.

Wiceprezes Zarządu Okręgowego PZM pozytywnie natomiast ocenił projekt wprowadzenia zakazu patrzenia np. na smartfon podczas przechodzenia przez jezdnię. W jego opinii ten proponowany przepis mówi o bardo konkretnych sytuacjach i precyzuje sposób egzekwowania jego przestrzegania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy